Forum Forum mieszkańców spółdzielni FOKSAL Strona Główna Forum mieszkańców spółdzielni FOKSAL
Krótki opis Twojego forum [ustaw w panelu administracyjnym]
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

VADEMECUM ORZYCKIEJ: TO MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED WALNYM!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum mieszkańców spółdzielni FOKSAL Strona Główna -> Poczytaj i podyskutuj
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KLM
Gość


PostWysłany: Pon 16:00, 23 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Gościu

szukasz winnych, kto mógł załatwić lustrację, a nie oglądałeś sprawy dla reportera to tam kilka osób podjęło się zająć tą sprawą!!!
Dlaczego zaraz wszyscy myślą, że to sprawka mieszkanców, czyżby mieli takie wejścia na takim szczeblu!?
Osobiście w to nie wierzę, to zaczyna być polowaniem na czarownice i obłędem, myslę natomiast, że jest to celowe zagranie, aby skłócić jeszcze bardziej i tak skłóconą społecznosć i aby przenieść uwagę na inny tor niż ten właściwy: Co robimy z tą ugodą?

Daj prosze argumenty dlaczego ta umowa ugody jest korzystna, ale tylko konkrety poparte art. prawnymi i ustawami.
Oraz wskaż w umowie miejsca w których uwzględniono:
skradzione nam 20% wkładu budowlanego
uznanie naszego statusu własnosciowego
wyodrębnienie kwoty ze sfałszowanych aneksów - bo przestępcą nie mam ochoty zostać
gwarancję, ze spłacac będzie 250 lokali
gwarancję, ze 250 lokali będzie miało obciążona hipotekę aż do zakończenia umowy ugody (wszakże dotyczy wszystkich - jak pisze prezes)
gwarancję dla 60 mieszkań, że będą mogli dysponowac nimi tuż po podpisaniu umowy, jak pisze prezes

Daj przykład chociazby jednej spółdzieloni która majac taki kredyt jak nasz upadła?
Umowa kredytowa została zawarta pomiędzy spółdzielnią, a bankiem, anie pomiędzy poszczególnymi członkami, a bankiem. My rozliczamy sie ze spółdzielnią, która KRADŁA! To nie oznacza, ze nie chcę płacić, ale chcę miec pewnosć za co płace i na 100% ile płacę za swoje mieszkanie.
A czy osoby które wykupiły maja poczucie, ze wykupiły mieszkania za uczciwie wyliczone kwoty?
Przypuszczam, że tak, zatem ja również takie poczucie posiadam, chociaz nie mam wykupionego mieszkania - tyle ile było trzeba tyle wpłacałem,a to, ze nie wykupiłem wczesniej to różnie w zyciu bywa, tylko dlaczego mam za to płacić co najmniej dwa razy - wobec prawa jesteśmy równi!

PRZEKONAJ MNIE DO ZMIANY ZDANIA!


Ps.: A może to Pani Zofia ma rację (skoro jest takie nastawienie pana prezesa i niektórych forumowiczów), czyz nie jest zastanawiajace dlaczego tak szybko zatrudniono nowego prezesa i to z banku? Dlaczego pani przewodniczaca RN nie dopuszczała członków spółdzielni do udziału w spotkaniach z bankiem ?
Czy mieliście poczucie, ze w czasie poprzedniego zarządu wiedzieliśmy więcej i bylismy informowani częściej o poczynaniach zarządu i banku?
Dlaczego obecna propozycja banku jest gorsza o wniosku o restrukturyzację kredytów przedstawionego nam na walnym w ubiegłym roku?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KLM
Gość


PostWysłany: Pon 16:29, 23 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Ugoda:
Kc art.917
"Przez ugodę strony czynia sobie wzajemne ustepstwa w zakresie istnijącego między nimi stosunku prawnego w tym celu, aby uchylić niepewnosć co do roszczeń wynikajacych z tego stosunku lub zapewnić ich wykonanie albo by uchylić spór istniejacy lub mogacy powstać"

Kc art. 918
&1
Uchylenie sie od skutków prawnych ugody zawartej pod wpływem błędu jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy błąd dotyczy stanu faktycznego, który według treści ugody obie strony uważały za niewątpliwy, a spór albo niepewność nie byłyby powstały, gdyby w chwili zawarcia ugody strony wiedziały o prawdziwym stanie rzeczy
&2
NIE MOŻNA UCHYLIC SIĘ OD SKUTKÓW PRAWNYCH UGODY Z POWODU ODNALEZIENIA DOWODÓW CO DO ROSZCZEŃ, KTÓRYCH UGODA DOTYCZY, CHYBA, ŻE ZOSTAŁA ZAWARTA W ZŁEJ WIERZE

ART 58
&2
Nieważna jest czynnośc prawna sprzeczna z zasadami współzycia społecznego
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 18:00, 23 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Cytat z KLM: "My rozliczamy sie ze spółdzielnią, która KRADŁA!"
A kto według ciebie jest "spółdzielnia" ? Nie na przykład ty, ja i my wszyscy? Tak to widzi prawo!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 18:15, 23 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Ja powiem coś takiego: Poprzednia RN karmiła nas samymi dobrymi wiadomościami, nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości. Teraz może nas nie dopieszczają, ale żadnej dezinformacji ani niedoinformowania nie dostrzegam. Może nawet trochę niedoinformowania o potencjalnych skutkach upadłości.
I znowu do KLM. Tu nie trzeba znowu strasznych ustaw. Odrzucenie ugody spowoduje wypowiedzenie nam umowy kredytowej i kropka. A to pociągnie za sobą upadłość. Wypadki pewnie potoczą się dość szybko (pół roku na wypowiedzenie umowy). To ty chyba nie rozumiesz tej podstawowej rzeczy, a wszystkim zarzucasz brak zrozumienia.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxx
Gość


PostWysłany: Pon 19:26, 23 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Gościu przedstaw się, bo pleciesz głupoty i mącisz ludziom w glowach. Czytaj dokladnie przepisy, a w sczególności te bankowe. Czytaj między wierszami.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 20:15, 23 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Wydanie II poprawione

Szanowni Państwo

Ostatnio objawia Nam się nocą festiwal „anonimowych talentów” literackich. Wychodząc rano do sklepu po świeże pieczywo mam już na wycieraczce albo na drzwiach wejściowych coś do poczytania. W związku z tym oszczędzam i przestałem kupować gazetę.
Pozazdrościłem innym i postanowiłem wziąć udział w festiwalu w kategorii anonimowe talenty i kilka słów napisać.

Grupa podpisująca się „Mieszkańcy Orzyckiej” informuje Nas, że w SMD Foksal będzie lustracja, kontrola NIK i Skarbowa. Domyślam się, że to „Mieszkańcy Orzyckiej” Nam to załatwili. Bo inaczej skąd by to wiedzieli.
Zastanawiam się, czy to Nam pomoże, czy zaszkodzi. Chyba, a raczej na pewno zaszkodzi. Nie mam pewności, czy Bank będzie chciał z Nami rozmawiać i czy podtrzyma propozycję ugody.

Myślę, że za kilka dni na Walnym zaprezentuje się Nam w pełnej krasie owa grupa „Mieszkańców Orzyckiej”. A może to nie grupa, bo jakby poznaję ten język złości, nienawiści i obiecanek. Przez dwa lata słuchałem tego na zebraniach i jakby pasuje mi ten piskliwy głos do wszystkich tych tekstów, które dostajemy.

Jestem pewny, że gdyby Bank Nam darował wszystko i jeszcze parę milionów dopłacił to „Mieszkańcy Orzyckiej” i Ci z „magla” od proszków do prania BRYZA, linii lotniczych KLM, Quatro, GTA i inni (a może Ci, to liczba pojedyncza) namawiali by Nas do nie podpisywania ugody, tylko pseudoargumenty byłyby inne.

Już 400 lat temu Jana z Czarnolasu napisał do owych „Mieszkańców Orzyckiej” i z „magla”, ale jego słowa trafiają na beton.

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie.
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie G Ł U P I
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BBB
Gość


PostWysłany: Pon 23:03, 23 Kwi 2007    Temat postu: Pytania i wątpliwości Zmień/Usuń ten post

Piszesz
Anonymous napisał:
Odrzucenie ugody spowoduje wypowiedzenie nam umowy kredytowej i kropka. A to pociągnie za sobą upadłość. Wypadki pewnie potoczą się dość szybko (pół roku na wypowiedzenie umowy).

To napisz mi jeszcze, jak powstrzymasz Orzycką przed pojsciem do sądu?
A potem to juz bank ma tylko 7 dni na wypowiedzenie umowy? 7 Dni!
Jak nie masz na to sposobu, to zastanow sie po co ci ta ugoda?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 8:21, 24 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Jaką "Orzycką"? Mówcie za siebie. Tych siedmiu dni się jakoś nie boję, bo cała Orzycka nie pójdzie w tydzień do sądu . Ile osób tak naprawdę chce się sądzić? Nawet gdyby jakaś grupa chciała iść do sądu, to i tak jest to znacznie mniejsze niebezpieczeństwo niż wypowiedzenie umowy przez bank, które oznacza upadłość na pewno.
Znowu was nie rozumiem poza tym. Koniecznie chcecie tej upadłości, jak nie przez odrzucenie ugody, to przez pozwy? Przecież to we wszystkich - w was też- strasznie uderzy. A sądy? Cóż, gratuluję kosztów,zapewne dużo większych niż te 7,5 tys na których może się teraz definitywnie skończyć ( ile to jest? 40 zł miesięcznie? To chyba niedużo w porównaniu do stu tysięcy, a może dzięki ostatnim działaniom pewnej grupy lokatorów kilkuset tysięcy w natychmiastowej wymagalności!). A skala ryzyka, stracony czas, nerwy? Proszę bardzo, jak to się mówi, krzyżyk na drogę.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 10:45, 24 Kwi 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ja
Gość


PostWysłany: Wto 10:08, 24 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Gosciu, jak ty nic nie rozumiesz. Ugoda zawyża koszt mieszkania na Orzyckiej bedacego w kredycie o 70 - 80 tyś. To sa te koszty na ktore nie mozemy sie zgodzić. Po 13 latach splacania kredytu podniesiono nam cene mieszkania o 40%! Czy ty tego nie rozumiesz? Lech L. ukradl 20-30 tyś., a ugoda dodaje nam dodatkowe 50 tys. Zgodziłbys sie, zeby ci dołożono 70-80 tyś.? Co ty mowisz o 7,5 tyś. To nie o to chodzi.
To nie Orzycka ma tydzien, to bank w ciagu tygodnia wypowie umowe (przeczytaj &9 punkt 4 proponowaje ugody) i postawi caly dlug w stan natychmiastwej wymagalności w sytuacji, gdy spóldzielnia bedzie zagrozona upadłością. A bedzie, bo kto zabroni dochodzic w sadzie swoich praw ludziom, ktorzy przez 13 lat uczciwie splacali swoj kredyt i mają na to dokumenty.
A popatrz na zmiany hipoteki. W tej chwili mamy obciazenie 6,5 mln. Po podpisaniu ugody bedziemy mieli obciązenie 60 mln. Gdzie tu widzisz korzyść? Każdy prawnik powie ci, ze ta ugoda jest dla nas nie do przyjecia.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 10:43, 24 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Niestety, nie każdy prawnik mi to powie. Bez takich blefów proszę. Prawnicy najwyraźniej są różni, bo ci, z którymi ja jestem w kontakcie, mówią zgoła co innego.
Tracimy z oczu najważniejszy wydzwięk sprawy: możemy za de facto 6 lat mieć w ogóle cały kredyt umorzony, zawyżony czy nie, w związku z nową ustawą. Ale przecież musimy mieć do tego uregulowane sprawy i ten właśnie staż 10 letni zagwarantowany - właśnie przez ugodę!!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 11:46, 24 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Kochani wszyscy! Za parę godzin mamy Walne. Może by tak zrobić coś w rodzaju ciszy wyborczej? Zostawmy za sobą urazy i złości, bo złość nie jest dobrym doradcą. Rozmawiajmy . Nie skaczmy sobie do oczu. Dużo zła nas spotkało, dużo złych emocji i agresji sami wytworzyliśmy. Teraz życzmy sobie, żeby się to wszystko dobrze skończyło.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drslim
Gość


PostWysłany: Wto 23:15, 24 Kwi 2007    Temat postu: I po wszystkim Zmień/Usuń ten post

Na szczęście zwyciężył rozsądek. Dziękuję wszystkim osobom, które głosowały za ugodą, a także tym, którzy byli przeciw -- ale byli zdolni do rzeczowej dyskusji.

Miejmy tylko nadzieję, że sprawa odsetek ulegnie pozytywnemu wyjaśnieniu i że kontrole na życzenie "praworządnych obywateli" nie doprowadzą do upadku Spółdzielni.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 0:50, 25 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

drslim
Mam nadzieję, że będziesz miał wyrzuty sumienia do końca życia.
Zmusiliście do głosowania nad nieobliczlną w skutkach ugodą nieświadomych jej konsekwencji ludzi. Przedstawienie w ostatniej chwili przed głosowaniem przez Panią Przewodniczącą Rady Nadzorczej, nowej treści uchwały, jest nie tylko nie zgodna z prawem, ale beszczelne. Widocznie ten typ, tak ma.
Mam nadzieję, że mecenasowie reprezentujący spółdzielnię i wypowiadający się w tym temacie, że jest to zgodne z prawem poniosą konsekwencję tych decyzji. Mam również nadzieję, że skoro, jak nas poinformowano na Walnym Zgromadzeniu zajęły się naszą sprawą organa Państwa, że sprawa ta zostanie w sposób uczciwy wyjaśniona.
Żyjemy przecież w Państwie prawa.
Jak można w jednej Spółdzielni jednym członkom Spółdzielni przekazywać treść nowej uchwały /Gedymina/, a drugich pomijać /Orzycka/ i jeszcze poddawać tą uchwałę pod głosowanie. Jest to nie tylko nie zgodne z prawem, ale również nie uczciwe.
Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
Nie taka afera w tym kraju została rozpracowana
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KLM
Gość


PostWysłany: Śro 19:29, 25 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Panie Włodku,


proponuję zamknąć to forum bo nic nie wniosło i nic już nie wniesie. Niektórzy ludzie pomimo szczerych chęci sa nieedukowalni i nie zdają sobie sprawy z konsekwencji podjetej decyzji.

Nie ma o czy mowić i nie ma sensu zamieszczać jakichkolwiek informacji.

Proponuję wszystkim tym ktorzy byli przeciw oraz którzy mają jakiekolwiek wątpliwości CISZĘ FORUMOWĄ - NIE MA Z KIM GADAĆ
zachowanie ludzi z Gedymina pozostawiam bez komentarza........., nie można było sie przecież spodziewać czegoś innego niż zwykle, ale ze spotakani na spotkanie jest gorzej...........
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lech
Gość


PostWysłany: Czw 16:48, 26 Kwi 2007    Temat postu: Zmień/Usuń ten post

Kochani, tak się ciesze! Dobre wiesci docieraja nawet do mnie! Dziekuje prezesowi Zarychcie, Tadkowi Szczepaniakowi, przewodniczacej Lukasik, calej Radzie, mecenasowi Smoczynskiemu (szczegolnie!) za dzałania w moim imieniu.
To, co zrobiliscie na ostatnim Walnym bylo mistrzowskie! Sam bym tego lepiej nie wymyslil i przeprowadzil. Dziekuje ludziom z Gedymina. Cieszy mnie wasza wdziecznosc i pamiec o tym, co dla was zrobilem.
Juz niedlugo wroce i bede dzialac z wami. Kocham was!
Lech Lisowski
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum mieszkańców spółdzielni FOKSAL Strona Główna -> Poczytaj i podyskutuj Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin