Autor Wiadomość
WENUS
PostWysłany: Śro 15:20, 14 Lut 2007    Temat postu:

Mam pytanie?. Dlaczego, tak ważne informacje o wynikach śledztwa są wywieszane na drzwiach wejściowych. Istnieje przecież wiele innych form dotarcia z tą informacją do członków Spółdzielni.
Pozostawiam to do Państwa oceny.
Irena
PostWysłany: Śro 14:20, 14 Lut 2007    Temat postu:

Należy zwrócić uwagę ,że notatka wywieszona do wiadomości ogólnej ze spotkanie nie jest stanowiskiem prokuratury w tej sprawie tylko tym co Nasz Zarząd zrozumiał z informacji przekazanej przez Panią Prokurator. Ale widać -nie zrozumiał.
W ten prosty sposób zostały przekazane do wiadomości publicznej, a przede wszystkim PODEJRZANYM w tej sprawie, informacje, co dotychczas ustalono.
Brawo ! Dzisiaj Pan Lisowski nie musi się już fatygować do prokuratury – wystarczy, że ktoś życzliwy skopiuje mu notatkę i już będzie wiedział, że może spać spokojnie.
Bardzo podobna mi się wiadomość, że zrealizowane czeki podpisywane były in blanco- jak to stwierdzono?
Opinie grafologicznych nie są podważane, tylko, aby mogły stać się dowodem procesowym, Prokuraturę musi powołać biegłego, który je potwierdzi. A to zasadnicza różnica.
Dlaczego przez rok czasu Prokuratura tego nie uczyniła, gdy nam tak zależy na czasie? Przecież jest to najważniejszy argument w negocjacjach z Bankiem.
Na to pytanie chcieliśmy uzyskać odpowiedź w programie „Sprawa dla reportera” Pani Jaworowicz, którego nagranie Pan Prezes osobiście wstrzymał.
Jak dzisiaj możemy podpisywać ugodę z Bankiem jeśli „ostateczny wynik pracy biegłych może radykalnie zmienić aktualny stan wiedzy na temat prowadzonej sprawy”, a „ wniosków końcowych z prowadzonego postępowania należy spodziewać sie za 2-3 lata” (cytat z notatki).
Co na to NASI prawnicy.
Gość
PostWysłany: Śro 13:12, 14 Lut 2007    Temat postu:

Zgadzam się z Panem. Mam pytanie, dlaczego Rada Nadzorcza, a nie Zarząd? . Czyżby Rada Nadzorcza zarządzała Spółdzielnią. a ja myślałam, że Rada Nadzorcza jest organem nadzorującym i kontrolującym. Skoro są już oficjalne na tym etapie wyniki śledztwa, to Zarząd powinien wystąpić do Prokuratury o potwierdzenie tego na piśmie. Mam nadzieją, że potwierdzone stanowisko Prokuratury zostanie odczytane na Walnym Zgromadzeniu.
wlodekP
PostWysłany: Śro 1:05, 14 Lut 2007    Temat postu: Ogłoszenie

    Ciesze sie, ze w koncu po ponad 2 latach Spółdzielnia wystapi o status pokrzywdzonego w postepowaniu przygotowawczym. Zwazywszy na ilosc prawnikow z jakimi mielismy do czynienia, to widac, ze ilosc nie przeszla w jakosc.

    Mimo to mam watpliwosci czy mozemy publikowac na klatkach schodowych wszystko co nam przekazala prokuratura. Jest tam wiele informacji, ktore zapewne wejda w posiadanie naszego bylego ksiegowego i moga utrudnic przebieg dochodzenia.
    Mam nadzieje, ze Rada Nadzorcza skonsultowala sie w tej sprawie z Prokuratura Mokotowska.

    WlodekP
wlodekP
PostWysłany: Czw 19:27, 01 Lut 2007    Temat postu: Przebieg śledztwa

    W zwiazku z opieszalym prowadzeniem sledztwa przez Prokurature Dzielnicy Mokotow pragne przypomniec, ze naszej Spoldzielni przysluguje w postepowaniu przygotowawczym, zgodnie z Kodeksem postepowania karnego status pokrzywdzonego.

    Art. 49. § 1. Pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub prawna, której dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo.
    § 2. Pokrzywdzonym może być także instytucja państwowa, samorządowa lub społeczna, choćby nie miała osobowości prawnej.


    Art. 51. § 1. Za pokrzywdzonego, który nie jest osobą fizyczną, czynności procesowych dokonuje organ uprawniony do działania w jego imieniu.
    § 2. Jeżeli pokrzywdzonym jest małoletni albo ubezwłasnowolniony całkowicie lub częściowo, prawa jego wykonuje przedstawiciel ustawowy albo osoba, pod której stałą pieczą pokrzywdzony pozostaje.


    Z tego tytulu wynikaja w postepowaniu przygotowawczym [w naszym wypadku sledztwie] konkretne uprawnienia.


    Mozemy mianowicie zlozyc wniosek o przeprowadzenie pewnych czynnosci procesowych np: uzyskanie dowodu z odczytania danych na dysku, wydanie listu gonczego, stosowanie czynnosci operacyjnych itp. W kazdym wypadku organ prowadzacy sledztwo jest obowiazany odniesc sie do naszych wnioskow [wnioskow Organow Spoldzielni] i przynajmniej odmowic ich wykonania, na co zwykle przysluguje zazalenie.

    Art. 315. § 1. Podejrzany i jego obrońca oraz pokrzywdzony i jego pełnomocnik mogą składać wnioski o dokonanie czynności śledztwa lub dochodzenia.
    § 2. Stronie, która złożyła wniosek, oraz jej obrońcy lub pełnomocnikowi nie można odmówić wzięcia udziału w czynności, jeżeli tego żądają. Przepis Art. 318 zdanie drugie stosuje się.


    Art. 318. Gdy dopuszczono dowód z opinii biegłych albo instytucji naukowej lub specjalistycznej, podejrzanemu i jego obrońcy oraz pokrzywdzonemu i jego pełnomocnikowi doręcza się postanowienie o dopuszczeniu tego dowodu i zezwala na wzięcie udziału w przesłuchaniu biegłych oraz na zapoznanie się z opinią, jeżeli złożona została na piśmie. Podejrzanego pozbawionego wolności nie sprowadza się, gdy spowodowałoby to poważne trudności.



    Przed zgloszeniem wnioskow proponuje konsultacje z biurem prawnym, co do tresci, choc sama forma wniosku jest prosta i sprowadza sie do umieszczenia samego tytulu [Wniosek] , daty, tresci, nr sprawy i podpisow uprawnionych osob.


    Status pokrzywdzonego daje nam rowniez inne uprawnienia podczas procesu karnego, ale na razie trzeba zmusic prokurature do dzialania, bo za chwile zobaczymy Lisowskiego jak przychodzi odwiedzic swoje lokale, bo przestepstwo mu sie przedawni.

    WlodekP

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group